سفید کردن دندان ها

سفید کرن دندانها یکی از خواسته های مهم ما از دندانپزشکمان است. در این مورد دو واژه متفاوت داریم:
 ۱٫ جرمگیری و بروساژ  

 ۲٫ بلیچینگ

جرمگیری

photo_2016-06-06_16-39-16

جرمگیری و بروساژ جرم ها و تغییر رنگ هایی که اکثرا ناشی از تغذیه یا عاداتی مثل سیگار کشیدن می با شد را از بین می برد رنگ خروجی دندان همان رنگ واقعی دندان است. مثالی که برای جرم در کلینیک ما هست آنرا برای مراجعین به یک کت کثیف تشبیه می کنیم، این کت بدن ما را از سرما حفظ می کند ولی ممکن است باعث هزاران نوع بیماری دیگر در بدن ما بشود. جرم هم همینطور است وقتی جرمگیری می کنید شاید دو سه روز یا در نهایت یک هفته دندانها نسبت به گرما و سرما حساس شوند و همچنین ممکن است فضاهای باز و خالی بین دندانها احساس شودکه با درمان های زیبایی قابل درمان است ولی در عوض مشکلات ناشی از جرم را مانند التهاب لثه، طعم خونریزی در دهان، ایجاد بوی بد دهان ومهمتر از همه لقی دندان،که جرم با از بین بردن لثه و استخوانی که وظیفه نگهداری دندان را دارد باعث می شود، نخواهید داشت.

جرمگیری برخلاف شایعات موجود باعث آسیب به مینای دندان شما نمی شود و فاصله ایجاد شده بین دندانها به خاطر برداشته شدن جرم هایی است که این فضا را پر کرده بودند.

برای جلوگیری از نیاز مجدد به جرمگیری لطفا مطالب مربوط به نحوه صحیح مسواک زدن که در روزهای آتی در کانال خواهیم گذاشت مطالعه بفرمایید و یا نحوه درست مسواک زدن را با دندانپزشک خود تمرین کنید.

پس از حذف رنگهای خارجی روی دندانها با انجام جرمگیری و بروساژ برخی افراد درخواست سفیدتر شدن دندانهایشان را دارند  برای این افراد بعد از جرمگیری بلیچینگ توصیه میشود، بلیچینگ دندان را دو یا سه پرده از رنگ واقعی آن روشن تر می کند.

بلیچینگ

بلیچینگ به دو روش انجام می شود

بلیچینگ دندان در خانه

photo_2016-06-06_16-47-14

در خانه:که دراین روش قالب بلیچینگ شبها به مدت دوماه در خانه شب تا صبح استفاده می شود

بلیچینگ دندان در کلینیک

photo_2016-06-06_16-48-31

درکلینیک: که تحت نظر دندانپزشک و با ماده موثره قویتر به مدت ۴۰ دقیقه یک الی دو جلسه انجام می شود

درمان بلیچینگ مادام العمر نیست و حداکثر تا دو سال باقی می ماند و در صورت در خواست درمان باید دوباره تکرار شود

شما میتوانید برای مشاوره در روز های فرد از ساعت ۹  الی ۱۴ با شماره زیر در تماس باشید

۳۵ ۱۶ ۹۰۷ ۹۰۹